Zpět na Aktuality

Stánek P+ přilákal stovky návštěvníků

24. září 2018

Jestli jste přemýšleli, že si pořídíte kolo do města nebo byste rádi pro cestu po Praze zvolili jinou možnost než pouze osobním autem, byla akce s názvem Den bez aut v rámci Evropského týdne mobility jasnou volbou. 

Na místě si každý mohl vyzkoušet jízdu na elektrokole, nebo zjistit jak vhodně nakombinovat různé druhy dopravy pro pohodlnou a rychlou cestu do práce nebo za zábavou. A my jsme byli u toho.

Sobotní počasí se povedlo a přilákalo několik tisíc návštěvníků do pražského Karlína.  Křižíkova ulice se stala na jeden den místem odpočinku, zábavy a informací o udržitelné dopravě. K vidění bylo několik desítek stánků vystavovatelů, kteří se drželi hesla Mix and Move – kombinuj a jeď.

Na takové akci nemohl chybět stánek Polaď Prahu. Zejména proto, že Plán udržitelné mobility Prahy a okolí přichází s koncepcí rozvoje dopravy do roku 2030 s důrazem na udržitelnost. Na našem stánku jsme připravili mnoho zajímavých informací o plánu mobility, každý si mohl prohlédnout problémová místa osobní automobilové, hromadné nebo cyklistické dopravy. Překvapilo nás, jak velké mají návštěvníci povědomí o těchto problémech. Pomocí interaktivní hry Sestav svůj plán mobility, si pak mohl každý určit své osobní preference výstavby dopravních opatření.

Jak to v Karlíně vypadalo se můžete podívat na přiložených fotografiích, ale za nás říkáme, že to byl skvělý den a jsme rádi, že jsme se s vámi mohli osobně potkat. Moc všem děkujeme za návštěvu a těšíme se na vás třeba zase příští rok.

Etm-2018-1-jpg
Etm-2018-2-jpg
Etm-2018-3-jpg
Etm-2018-4-jpg
Etm-2018-5-jpg