Zpět na Aktuality

Přední odborníci budou jednat o společné vizi městské mobility

3. dubna 2017

Panel pozvanka

Odborníci, specialisté na městskou dopravu, ale i nejširší veřejnost z Prahy a Středočeského kraje budou 10. dubna jednat o budoucnosti městské mobility. V panelové diskusi nastolí témata, která jsou pro dopravu v Praze a jejím okolí klíčová zejména ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. 

Mimo jiné se bude diskutovat o propojení metropole se Středočeským krajem, nízké kapacitě povrchové hromadné dopravy nebo o dopadech současného dopravního systému na veřejný prostor a život v něm. Na příchozí ale čekají i další zajímavá témata týkající se mobility. 

V panelové diskusi zasednou zástupci pražských městských částí i Středočeského kraje, zástupci dotčených organizací, kterými jsou Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Dopravní podnik hl. m. Prahy, nebo nezávislí odborníci například z Autoklubu ČR, ČVUT v Praze a Univerzity Karlovy. K panelu je zvaná i nejširší veřejnost. Diskuse se uskuteční od 18 hodin v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze 6. Kapacita sálu je 240 osob a přístupný bude již od 17:40 hodin.