Zpět na Aktuality

Den bez aut 2017 se blíží!

6. září 2017

Pěší zona

Pro fanoušky projektu Polaď Prahu jsme na letošní Den bez aut připravili elektromobil. Celá akce je vyvrcholením Evropského týdne mobility a letošní Den bez aut se ponese v duchu čisté, sdílené a inteligentní mobility. A u toho projekt Polaď Prahu samozřejmě nemůže chybět.  

V pátek 22. září mohou všichni zájemci přijít podpořit alternativní způsoby dopravy i udržitelnou městskou mobilitu na dočasně vzniklou pěší zónu, ve kterou se pro tento den změní Štefánikova ulice v Praze 5. Odborníci i nadšenci tu budou prezentovat téma aktivní a udržitelné dopravy, inovací i moderních trendů a řešení v souladu s mottem „Sdílením vpřed!“. Mezinárodní Den bez aut je vyvrcholením již tradičního Evropského týdne mobility. Na 24 hodin vznikne ve většině evropských metropolí jedna pěší zóna navíc a Praha nezůstane pozadu. Po úspěšné loňské akci na Národní třídě bude letos motoristům uzavřena jedna z nejfrekventovanějších smíchovských ulic, aby byla dočasně věnována především pěším a cyklistům. Tým Polaď Prahu pro vás připravil zajímavý doprovodný program i prohlídku malého městského elektromobilu.

Evropský týden mobility je iniciativou Evropské komise a organizuje se v desítkách evropských měst už od roku 2002. Jeho cílem je nabídnout obyvatelům měst alternativy městské mobility a ukázat jim, že je možné se po městě pohybovat rychle a chytře.

Den-pro-prahu-png
Etm-2017-png