Zpět na Aktuality

Stánek Polaď Prahu navštívily stovky lidí

22. září 2017

Davy lidí přišly v pátek oslavit mezinárodní Den bez aut, který byl vrcholem Evropského týdne mobility. Projekt Polaď Prahu u toho nesměl chybět. Stejně jako minulý rok, i letos jsme vítali návštěvníky u vlastního stánku, kde se mohli seznámit s vývojem plánu mobility, ale i zasoutěžit si o drobné ceny. 

Smíchovská Štefánikova ulice se v pátek 22. září proměnila na celých 24 hodin v pěší zónu. Lidé si mohli užít jindy rušný bulvár do sytosti. Mezi prezentačními stánky mnoha zúčastněných organizací byly k zápůjčce různé alternativní dopravní prostředky, třeba cargo kolo pro převoz materiálu. Nechyběl doprovodný program s písničkami a klaunem ani soutěže pro děti.

Na této akci pochopitelně nemohli chybět tvůrci Plánu udržitelné mobility Prahy a okolí. Stánek projektu Polaď Prahu byl tentokrát hned u hlavního pódia, a tak u něj bylo po celý den patřičně rušno. Veřejnost se ptala opravdu na všechno, co s dopravou byť jen zdánlivě souvisí. Nejčastěji návštěvníky ale zajímal stav a směr vývoje dopravy v Praze a okolí nebo to, jak bude metropole v budoucnu z hlediska dopravy vypadat a fungovat. Kdo se chtěl aktivně zapojit, mohl na mapě Prahy označit, kde si přeje vznik nové stanice Metra S, a velký zájem byl i o náš dopravní kvíz o ceny a slepou mapu metra. Dětem jsme půjčili křídy, a tak se okolí našeho stánku proměnilo v jednu velkou dopravní mozaiku. Letošní Den bez aut se opravdu vydařil. A největší radost máme z toho, že lidem není budoucnost dopravy v Praze lhostejná. To nám potvrdili tím, že se do našeho programu aktivně zapojili. 

Den-bez-aut-1-jpg
Den-bez-aut-2-jpg
Den-bez-aut-3-jpg
Den-bez-aut-4-jpg
Den-bez-aut-5-jpg