Zpět na Aktuality

Řídící rada projednala připomínky

19. března 2018

WP_20180319_13_41_41_Rich

Více než stovku připomínek k pracovnímu konceptu Plánu udržitelné mobility Prahy a okolí dnes projednala řídící rada projektu. Přišly od Technické správy komunikací, ROPID, Středočeského kraje, Odboru strategických investic Magistrátu hl. m. Prahy, Operátora ICT a Odboru ochrany prostředí MHMP.

Pracovní skupina projektu dostala za úkol zapracovat připomínky do finální návrhové verze dokumentu. Po hlasování o jednotlivých připomínkách schválila řídící rada také způsob, jak dovést návrhovou část Plánu udržitelné mobility do finální podoby, aby mohla být připravena pro schválení Radou hlavního města Prahy a pražskými zastupiteli. Návrhová část bude navazovat na předchozí dokument Dopravní politika (schválený Radou hl. m. Prahy v září 2017) a bude zahrnovat už konkrétní opatření a projekty, které pomohou v dalších letech vylepšit mobilitu v metropoli a okolí.

Vlastní Plán udržitelné mobility tak vstupuje do své závěrečné fáze. Má před sebou finalizaci návrhové části a také hodnocení vlivu na životní prostředí SEA. Koncem prvního pololetí letošního roku budou mít všichni možnost se seznámit s detaily plánu na interaktivní výstavě v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP).

Řídící rada rozhoduje o všech důležitých krocích zpracovávaného Plánu udržitelné mobility, který vzniká pro hlavní město a jeho metropolitní oblast. Je jeho nejvyšším řídícím orgánem. Skládá se ze zástupců pražské politické reprezentace i ředitelů organizací hlavního města a Středočeského kraje, které mají klíčovou vazbu na mobilitu města a jeho okolí. Kompletní přehled zástupců v řídící skupině najdete zde.